Masopustní rej masek 2020

               

Masopustní rej masek 22. 02. 2020 se vydařil!!!

            Úderem sedmé hodiny ranní se otevřela Paříž a stala se základnou pro masky domácí i přespolní, kterých se během určené půlhodinky sešlo o několik „přehršlí“ více, než vloni. Nápaditost nositelů masek neznala mezí a tak jich, kromě tradičního trpaslíka a českého Honzy, vyrazilo krátce po půl osmé, dalších asi 30. Trpaslík, svou nepřehlédnutelnou postavou a nářadím, nezištně vylepšoval skalky a různá zákoutí navštívených vilek a domů. Český Honza nekompromisně zase celý průvod protancoval, pokud otevřela „tanečnice“ jakéhokoliv věku.

            Vzájemným respektem, tolerancí a snahou vyhýbat se konfliktům mezi sebou i dostupnou veřejností se prezentovala „nábožensky“ složená skupinka, tvořená dvěma krásnými Indkami, doprovázenými dvěma muslimy a mladým mnichem, s ještě mladší jeptiškou. Jejich nejčastějším dotazem při diskuzi či „meditaci“ bylo, co to pijeme? Také další skupinka byla velmi specifická až exotická, 2 páry v typických krojích dorazili až z dalekého Mexika a měli v kočárku „maličkého Pabla“, který se stal nejmladším účastníkem. Starost rodičů byla příkladná, protože jej nikde neodložili a ještě mu zajistili české občanství!!

            Kreativitou zaujala „karetní parta“ ve které Jocker hlídal 4 esa, která se navzájem „přebíjela“ a on je nemohl od sebe často ani dostat. Míra devastace jejich karetní plochy úměrně stoupala také i díky neustálému přísunu různých ingrediencí a pochutin, většinou s etanolem. Nepřehlédnutelným majákem celé sešlosti masek byl ohromný „MIMOŇ“, doprovázený malým „mimoňkem“ a hrůzostrašnou „vampupírkou“, která několikrát hlásila, že jí došla krev. Není známo kde a od koho doplňovala i z jakých obětí, každopádně jí to prospělo, protože po odmaskování, byla už kouzelná.

            Osamocená, krásná „Šášinka“ si stěžovala, že jí nepřijel cirkus Humberto, přizvukoval jí Obelix, kterému se zase nedostavil Asterix, slušivý kapitán Morgan zapíjel žal nad potopenou pirátskou lodí a na všechno dozíral, neřkuli čuměl i Čumil. Tomu neuniklo, že se několikrát k sešlosti připojila ztepilá „Apačka“ obklopená svou smečkou ne z Arizony, ale z Roztok. Dále monitoroval i schopnost variability hudebníků vynikající Titaničky (3,4,3,4,) a  ze všech sil jí pomáhal svým chabým zpěvem i s pomocí „potulného barda“ Jaromíra, pozvaného kapelníkem. Neunikla mu ani spolupráce dvojice nejvíce zaměstnaných „stěhováků“ a nejvíce byl překvapen, když se do sešlosti přihlásil „pozorovatel z EU“!!! Vážení přátelé ano, EU nenechává nic náhodě, proto pozorovatele doprovázel uniformovaný mladý samopalník. Během 11 hodinové procházky jsme se dozvěděli, že naše známá Aranka dělá tiskovou mluvčí jednoho europoslance a již nepočítá s rolí „povětrnice“. Těšilo nás, že celou dobu obchůzky nás průběžně doplňovalo 30 – 40 spoluobčanů a doufáme, že příští rok se většina z nich „zamaskuje“. Titanička posléze rozparádila Paříž repertoárem k tanci (kdo ještě mohl), nebo i k poslechu a zpěvu ( kdo nepřišel o hlas). Tak příště „přijďte pobejt“.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím