Historie klubu

Fotbalový TITANIC, senior klub Štěpánovice, završil dvacet let své existence.

V listopadu, konkrétně 13. loňského roku se uzavřela druhá desítka roků našeho klubu, který byl založen pro radost dospělých pánů ochotných obout ještě kopačky a prohánět se s mičudou. Dle zápisu našeho kronikáře Karla Gregora se tento nápad zrodil v hostinci „U Máni“ ve Štěpánovicích, kde byla domluvena všechna základní pravidla pro zajištění chodu senior klubu. V této útulné hospůdce jsme doháněli každý čtvrtek nabouraný pitný režim ze vzájemných fotbalových soubojů ze hřiště, sokolovny, nebo z fotbalů, s našimi soupeři. Zde jsme „relaxovali“ až do 30 prosince 2000, kterýmž to dnem hospůdka ukončila provoz.

Na Silvestra v roce 2000 zahájila provoz restaurace „Paříž“, která převzala štafetu pro náš azyl a za 16 roků zažila nespočitatelné množství naší radosti, nadšení po vítězných zápasech, vzájemné sounáležitosti a respektu při zajištění chodu klubu i při dokopných a dalších oslavách. Spolupráce byla od počátku jednodušší i proto, že majitelem je náš spoluhráč, dal za Titanic celkem 10 gólů, daleko více jich však chytil, jako náš brankář. Ano jedná se o Mirďu Němce, který nám dal „do vínku“, zaručeně pravý zvon z TITANICU, s nímž důrazným zvoněním oznamujeme příští radostné události.

Dvě desetiletí jsou už určitou historií a tak se chceme na svých webových stránkách k některým událostem, zážitkům, tradicím, výsledkům, postupnému doplňování stárnoucího kádru, ale i našemu společenskému životu ve Štěpánovicích, pravidelně vracet a tyto společně prožité chvíle na nich prezentovat a přiblížit, nejen sami sobě, ale i našim přátelům a spoluobčanům, kteří o ně projeví zájem. Studnicí moudrostí a důkazů o tom co jsme vše prožili, budou podrobné kronikářské zápisky spoluzakladatelů klubu, bratrů Karla a Bohumíra Gregorových. Budeme je prezentovat pod názvem „Postřehy ze života Titanicu Štěpánovice“.

Věříme, že náš záměr, představit naši klubovou činnost se bude zamlouvat, jak našim členům, tak i jejich přátelům a naší veřejnosti.

 

Za senior klub Titanic Štěpánovice – Jiří Hart, prezident klubu

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout