Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

3. ročník mezinárodního turnaj v Hogykö

3. ročník mezinárodního turnaje v kopané starých gard 2. 9. 2017 v Hogykö.

Po důkladné několika týdenní přípravě odjelo na turnaj mužstvo Titanicu velmi slušně posílené několika „mladšími hráči“, než je věkový průměr „starého“. Téměř polovina mužstva měla v Maďarsku premiéru (Matoušek, Fiktusové, Kopačka ml., Trčka, Bambule Zdeněk) a po 9 létech, opět posílil mužstvo navrátivší se, Milan Makovička. Tato „resuscitace“ mužstvu pomohla a s přispěním několika „starých kusů“, Titanic předváděl docela pohledný fotbal. Líbil se i panu starostovi, který se i s manželkou zastavil na zpáteční cestě z Chorvatska. Pokud by byla, zejména v prvním zápase lepší koncovka, mohli jsme lépe zamíchat pořadím. Zápasy se hrály 2x 35 minut.

Po dobrém gulášovém obědě jsme ve 14.00 nastoupili proti FC Čenkovce (Czenke) s odhodláním co nejlépe uspět. GSM – rozuměj, generální sportovní manažer, postavil následující sestavu.

SENIOR CLUB TITANIC  :  FC ČENKOVCE

1 : 3  (0:2)

Matoušek

Fiktus Mir.                            Maroušek              Mlýnek                       Prokeš

Tlačil                 Kopačka                    Makovička                  Fiktus Mar.

Chmel                            Šauer

Střídali Šimánek, Trčka a Bambule Zd.

Prvních deset minut vypadalo, že každý z aktérů zápasu dává přednost volným klusem správně nastavit trávení dobrého guláše, před ohrožením branky soupeře. Pak už to začalo.

13 min – dobrá kombinace Trčka – Kopačka, tomu však míč od kopačky ukopli

14 min – 0:1 po rohovém kopu se míč v mírném protivětru snesl na malé vápno a „spadl“ na hlavu soupeři a od ní k tyči, naši ještě všichni „zažívali“

25 min – už jsme ožili, nejprve Marek Fíček promáchl pravou hezký centr z první, pak vybojoval míč Šimánek, ale z 10 metrů přestřelil

26 min – Šimánek opět vybojoval míč a po jeho centru Marek Fíček, neprostřelil brankáře

33 min- 0:2 po našem tlaku v kombinaci, přišla naše nepřesná přihrávka, sebrali nám míč a po přečíslení jejich „dvaatřicetiletý senior“, uklidil míč tvrdě k tyči a dal gól do šatny,

44 min – 0:3 po jejich pěkné a účinné kombinaci samotný hráč před Matym

45 min – naše pěkná akce a Markovi Fíčkovi se začaly dařit centry, Kopačkovi tvrdou střelu k tyči brankář bohužel, vyrazil

60 min – téměř stejná akce stejných hráčů, Kopačka ale gólmana nepokořil, ani hlavičkou

64 min -  po naší asi nejhezčí akci zápasu, šly přihrávky od Marouška, přes Mlýnka na Marka Fíčka, který uvolnil po křídle Prokeše, jenž míč výjimečně (!) zasekl a nalil výjimečně (!) placírkou na vápno a Mlýnek z Bazalů, trefil téměř šibenici!! Bohužel, labutí píseň.

Po oddychové přestávce nastoupili naši slovenští přátelé, kteří mezi sebou stejně mluví maďarsky, proti FC Vitamin Hegykö. V zápase, který nepostrádal emoce, dobré akce, vyrovnání skóre i oblíbenou odpískanou penaltu pro domácí, skončil nakonec 4 : 2 pro domácí. Je otázkou, zda byla přestávka pro nás přínosem, protože zadání GSM (viz výše), aby hráči sledovali své domácí potencionální protivníky, stejně nikdo nesplnil. Příště asi budou muset doložit písemně, který Langoš Hároš proti němu bude hrát. Manažerský tým Titanicu se shodl na tom, že nám přestávka neprospěla, protože naši borci pod vedením ministra sportu a srandy, utěšeně vyprazdňovali láhve piva Šoproň. Alespoň začátek zápasu tuto hypotézu docela potvrdil. Nikdo se necítil zraněn z prvního zápasu, ani pod vlivem zvykového piva (kdyby jednoho?) z přestávky mezi zápasy a tak ke třetímu zápasu turnaje (našemu druhému), nastoupila stejná sestava. Začalo to jako hororový šlágr „Vřískot“ – řval GSM !!

FC VITAMIN HEGYKÖ  :  SC TITANIC ŠTĚPÁNOVICE

3  :  4 ( 2 : 2)

4 min – 1 : 0 poprvé vystřelili na branku, bohužel přesně k tyči

6 min – TK Marka Fíčka do zdi, se odrazil na roh, po něm brankář vyrazil na tyč a chytil míč

8 min – 2 : 0 po jejich kombinaci nakonec únik

10 min – tvrdou střelu kopačkou páně Kopačky vyrazil „třináctiletý senior“ v bráně domácích

20 min – rohový kop Trčky dal hlavou nad bránu Kopačka

22 min – 2:1 fajfka ministra Tlačila poslala po křídle kulhajícího Mirka Fíka a ten posadil centr přesně na hlavu Mardy Marouška

24 min – 2:2 pěkná kombinace ve středu hřiště, uvolnění Marka Fíčka do levé strany a centr před bránu skončil po „já na bráchu, brácha na mně“ a hlavičce Mirka Fíka v brance

26 min – centr ze strany a Kopačkovu hlavičku opět brankář vyrazil

28 min – po hezké kombinaci v hloubi soupeře, trefil Marek Fíček z 20 metrů břevno

34 min – soupeř po nevinné akci dal naštěstí jen tyč a skončil poločas

37 min – do vápna hezky prošel Marek Fíček, brankáře ovšem neprostřelil, nedáš, dostaneš

37 min – 3:2 odvrátili náš útok a z rychlého protiútoku hráč sám před bránou, nezaváhal

41 min – 3:3 přetažený trestný kop Marka Fíčka na zadní tyči uklidil do brány, jak jinak, než hlavou Maroušek

42 min – opět centr Marka Fíčka umístil Chmel pouze do tyčky, zaměřoval se

49 min – po kombinaci Prokeš, máma (Chmel), Marek Fíček a Šimi Šimánek dal pouze do gólmana, pak to ale přišlo!!

60 min – 3:4 po stříleném rohu koho jiného než Marka Fíčka, dala máma svou štíhlou holení vítězný gól

63 min – trestný kop Marka Fíčka skončil ve zdi a pak už jsme pěkné vítězství udrželi a tím jsme na turnajích v zahraničí dosáhli svého prvního

Po průběhu zápasu je důležité, že doping pocházející z piva SOPRON nikdo z komisařů nekontroloval a tak se zdá, že po počátečním útlumu umí správně rozproudit, pokud se to podloží bojovností, obětavostí a chutí po vítězství. Možná tomu dost pomohla obětavost a euforie Mirka Fíka, kterého ve 12. minutě neurvale zfaulovali a zdálo se, že už do hry nepůjde. Po vydýchání a zjištění, že má nohu celou se po několika minutách vrátil a „začal řádit“. Podobnou situaci jsme zažili na prvním zimním halovém turnaji v Kunžaku, kdy soupeř faulem zametl Vláďu Kršíka na žebřiny. Vláďa se pořádně rozparádil, dával gól za gólem, ovšem nejlepším střelcem byl vyhlášen „Václav Kršík“. Manažerský tým i pan starosta velmi ocenili nasazení, bojovnost a charakter celého mužstva, které 2x zvrátilo nepříznivý průběžný stav a nakonec zápas dovedlo do vítězného konce!!! Jen tak dál, děkujeme.

Po sportovní části turnaje následovala tradičně i společenská část a tak jsme v tělocvičně po výborné večeři vyslechli zajímavé projevy starostů našich obcí, které ovšem zkreslovala velice špatná akustika. Nejdůležitější bylo sdělení pana starosty z Čenkovců, že nás zve v příštím roce k nim na Slovensko. Budeme muset uložit našemu ministrovi zahraničí, aby vyjednal termín po skončení soutěží (kolem 20 června), nebo před zahájením (začátek srpna), což jsou ještě, bohužel, dovolené. Nejlepší by byl termín červnový. Celý večer se tančilo v rytmu hlasité diskotéky, a náš tým (účastníci zájezdu) držel po všech stránkách, krok. Zajímavostí je, že vždy po návštěvě jedné naší spolujezdkyně u DJ opět zazněly pomalé skladby. Ministr zahraničí u toho nebyl a tak se snažila domluvit se i zde obvyklou němčinou, jenomže místo, „bitte nicht laut“ – prosím méně hlasitě, říkala „bitte langsam“, což je prosím pomalu, no alespoň se někteří dobře a rádi lepili.

V neděli ráno po vyklizení pokojů jsme šli tradičně do lázní s tradičním zaklínadlem „halo Titanic“, jenomže tentokrát heslo nezabralo, a pokud se někdo chtěl bahnit, musel „zahlen“. Nemaje ceník nižší než celodenní, museli jsme „zahlen“ celodenní poplatek. Po vyhřátí v teplých, vnitřních „buzénech“ jsme se odebrali ke Gáborovi na oběd. Deštivé počasí nám zkomplikovalo tradiční „babiččinu krabičku“ pod pergolou a tak „třetina Titaničky“, obětavý Pepa Fiktus, hrál uvnitř. Po nás byli ve stejné restauraci (Gábor je tam furt) na obědě i Slováci, tak jsme po jejím uvolnění zahráli a zazpívali chvíli venku. Bylo to ukončeno tradičními sokolíky na Strahovských hradbách, ve které byly přeměněny asi 2 až 3 stoly pod pergolou. Po dozpívání a sletu ze stolů jsme se odebrali do autobusu a postupně jsme ujížděli k domovu. Naší snahou bylo vypít zásobu plechovek Budvaru našeho řidiče Petra Němce (vezl nás i před 3 roky) a samozřejmě si i cestu domů užít při zpívání, vedeni tóny nové harmoniky Pepy Fiktuse, držícího vysoký kredit naší Titaničky. Toto velké nasazení znamenalo, že se stavělo plánovaně i neplánovaně, za účelem zbavení se zbytků získaných z přebytků konzumovaného Budvaru.

Výsledky :                               SC Titanic : FC Čenkovce                       1 : 3

FC Vitamin Hegykö : FC Čenkovce         4 : 2

FC Vitamín Hegykö : SC Titanic             3 : 4

Pořadí                                   1. FC Vitamín Hegykö            7 : 6                 3 body

2. FC Čenkovce                    5 : 5                 3 body

3. SC Titanic                        5 : 6                 3 body

Na turnaj v Čenkovcích se budeme muset velmi zodpovědně a zejména hráčsky připravit, abychom už konečně zamíchali s pořadím, kdy vždy vyhráli domácí. Podřídíme tomu veškerou přípravu, a proto budou pravidelná soustředění v Paříži.