Titanic Štěpánovice - FC Čenkovce 3 : 4

SC TITANIC Štěpánovice : FC Čenkovce   3 : 4   ( 2 : 0 )

Obdivuhodný zvrat utkání našich slovenských přátel z Čenkovců!!

Domácí Senior Club Titanic Štěpánovice pozval k mezinárodnímu utkání své kamarády z Čenkovců z okresu Dunajská Streda, s nimiž od roku 2014 sehráli již 5 utkání. Domácí mužstvo vyhrálo 2x, 3x odešlo poraženo a do 72 minuty drželo stav utkání, který by dosavadní bilanci, vyrovnal. Soupeř, i když byl velmi kamarádský, byl nekompromisní a zápas nakonec otočil!

Mužstva nastoupila v těchto sestavách:

Domácí: brankář Puchinger Jiří, Prokeš Pavel, Maroušek Zdeněk, Mlýnek Dušan, Kučera Jakub, Finger Jiří, Tlačil Jan, Kopačka Václav, Fiktus Marek, Chmel Radek, Mraček Aleš, Borovka Jan, Trčka Marek,

Hosté: brankář Farkaš Gabriel, Ravasz Arpád, Füssi Gábor, Skurák Atila, Fodor Jozef, Mikóczi Tibor, Karika Ladislav, Szabó Dávid, Füssi Zoltán, Kantor Zoltán, Hollosi István, Mézei Fero, Holoczi Ladislav, Saho Alexander, Potočka Marek,

Rozhodčí: hlavní Bouchal Jiří, pomezní Fiktus Jakub, Fiktus Martin,

Domácí tým začal velmi dobře a již ve 2 minutě si nabíhal na klasickou „českou uličku“ od Marouška (Mardy) Radek Chmel (řečený „máma“) a šel sám na bránu, jeho průnik ovšem taky klasickou „stoličkou“ zhatil Gábor Füssi,

4 min. po chybě stopera Mlýnka (chlapec z Bazalů netrénuje) šanci z protiútoku neproměnil Ferko Mézei (řečený Cupi),

5. min. po pěkném samostatném proháčkování přes 2 soupeře, nechtěl střílet svou slabší pravou Marek Fiktus (alias Fíček) a tak jeho poslední kličku přečetl stoper hostů,

10. min. 1 : 0 na krásný pas za obránce od kopačky Kopačky ( Kopi) naběhl Borovka a přeloboval vybíhajícího Farkaše,

12. min. pohotovou střelu Trčky (Trči) bez problémů Farkaš kryl,

13. min těsně za polovinou si pěkně prohodil nezajištěného Mardu István Hollosi a po doběhnutí míče z prvního doteku, lobem trefil břevno,

17. min po kombinaci Kučera (Kuči) Fíček, Marda, který tvrdou střelou netrefil bránu,

19. min 2 : 0 trestný kop ze 30 metrů s razancí sobě vlastní trefil k tyči polovysokou střelou Fíček,

24. min Ferko Cupi dostal míč za obranu, udělal kličku vybíhajícímu Puchingerovi (Puchi), čímž se dostal do většího úhlu, tak „vycupital“ s Mlýnkem a znovu s Puchim, jeho střelu do prázdné branky zastavil Fíček,

40. min krásná trojúhelníková kombinace v podání Kučiho, Kopiho a Fíčka pobavila diváky a ukončil ji faul na Fíčka,

41. min trestný kop Fíčka, opět tvrdou střelu tentokrát zastavila „ztepilá“ postava „stoličkáře“ Gábora Füssiho,

44. min z hranice pokutového území pohotově vystřelila levá „fajfka“ Tlačila (řečený Fajfka) přesný míč, ale bohužel pro domácí, pouze do břevna,

Rozhodčí Bouchal se chystal zahájit druhý poločas, když se do brány Gábiho Farkaše vřítila lavina asi devíti krásných děvčat z Čenkovců, které jako „secvičené sufražetky“ zatančily kolem branky taneček, kterým své mužstvo naladily k pozdějšímu heroickému výkonu. Z počátku poločasu to na obrat v zápase nevypadalo, o čemž svědčí následující sled událostí.

48. min Borovka opět, tentokrát s ledovým klidem, spálil svou další šanci a po několika minutách, odstoupil pro zranění,

50. min po hezké parádě Fíčka pohotově vystřelil Trči, bohužel přes bránu,

51. min v pořadí pátý a první nebezpečně zahraný rohový kop hlavou „líznul“ vedle Laco Holocsi,

52. min 2x za sebou nebezpečně vystřelil nejstarší hráč soupeře Tibor Mikóczi (řečený Ťirti),

58. min 3 : 0 po rychlém protiútoku domácích zahrával Fíček roh, míč se odrazil na hranici šestnáctky ke Mlýnkovi, který tvrdě vystřelil, Farkaš bravurně vyrazil míč do strany, tam byl volný Kuči a svou slabší pravou i s pomocí teče obránce, zvýšil vedení domácích,

59. min hosté po pěkné kombinaci poněkud rozebrali obranu domácích a Puchi 2x z bezprostřední blízkosti čelil střele i dorážce z „klasické trmy vrmy“, kterou by neidentifikoval ani Karolko Polák,

60. min opět nebezpečný roh hostů, tentokrát šel míč z hlavy útočníka nad bránu,

62. min Puchi včasným vyběhnutím a pádem pod nohy, vychytal šanci Cupiho,

63. min 3 : 1 nejlepší hráč soupeře Szabó využil zaváhání Fíčka, do té doby nejlepšího hráče domácích a umístěnou střelou, téměř vymetl „vingl“ branky,

Domácí ve snaze otupit narůstající tlak neposlali na hřiště ani sufražetky, ani náhradníky za zraněné (nebyl nikdo k mání) ale obsluhu se 25 pivy a rozhodčí přerušil zápas pro zajištění pitného režimu pro obě mužstva. Tato taktická finta však nesplnila očekávání domácích, ale přesto, že rozhodčí nepočítal kolik piv vypilo každé mužstvo, efekt z toho měli hosté. Po zápase to velice výstižně zhodnotil Laco Holocsi (švagr našeho ministra zahraničí F.Füssiho), že se tím dopingem dostali do stejné nálady, v jaké byli po exkurzi v Budvaru a pak to šlo samo.

72. min 3 : 2 „centr necentr“ právě občerstveného Laca doskákal k Puchimu, do té doby domácí opoře, tomu však míč vypadl a Dávid Szabó si věděl rady, kam s ním,

Dalším pokračováním to připomíná paralelu zápasu našeho nároďáku, když v zápase s Turky vypadl Čechovi míč a bylo to 2:2, jenže mužstvo se položilo a remízu, stačící k postupu, neudrželo.

75. min 3 : 3 další v pořadí osmý roh opět nebezpečně zahrál Szabó, míč si před bránou „našel“ Karika Ladislav a vyrovnal,

77. min poslední nebezpečná akce domácích, když na průnikovou Kopačkovu přihrávku naběhl Fíček a pravou nohou přeloboval Farkaše, bohužel, ale míč skončil těsně vedle branky,

79. min další rohový kop hostů nechali domácí bez povšimnutí a tak se do míče „hezky položil“ Ťirti a střelou z první vystrašil všechny před bránou, tím se namlsal a vzápětí ještě 2x střílel vedle,

83. min domácí zahrávali rohový kop, hosté snadno odvrátili na další, který ovšem skončil jalově, zdálo se, že obě strany by mohly být s výsledkem spokojeny a že se zápas v poklidu dohraje, jenže v

86. min 3 : 4!!, hosté postupným útokem „prekabátili“ domácí obranu a na pravé straně neobsazený Zoltán Füssi (řečený Tigana) vymetl druhý vingl Puchingerovy branky a bylo vymalováno,

Dobře objednané počasí skončilo 15 minut po skončení zápasu průtrží mračen a tak se vyhlášení nejlepších a nejstarších hráčů, nejlepšího střelce, přesunulo do Sokolovny. Zde byla v 19. 30 zahájena taneční zábava v režii Radka Žaluda a všichni přítomní si mohli zatančit v širokém tanečním žánru, nebo se jen zaposlouchat do známých melodií. Význam přátelského setkání podtrhla i tradiční účast starostů obou obcí, kdy hostujícího Ing. Jozefa Kariku, přivítal domácí Ing. Vladislav Ludvík. Oba pánové aktivně spolupracovali při předávání cen, které obdrželi následující borci a „účastnice zájezdu“. 1) Cenu pro nejlepšího střelce a současně hráče utkání dostal Dávid Szabó. 2) Nejstarším hráčem FC Čenkovce byl prezident klubu Tibor Mikóczi (alias Ťirti) ročník 1958. 3) Nejstarším hráčem SC Titanic byl bývalý ligista za Hradec Králové Jiří Finger (alias „votrok“) ročník 1951. 4) Cenu pro gólmana zápasu dostal Gábor Farkaš, protože dostal méně gólů. 5) Druhý nejstarší hráč Titanicu Jan Tlačil (alias Fajfka)ročník 1953 dostal cenu za nejlépe propracovaný kop nohou „na opírání“ v tomto případě „levou fajfkou). 6) Cenu obdržela i skupina „hostujících sufražetek“ za vynikající nápad, jak obohatit průběh zápasu a nastartovat mužstvo k obratu. Po předání cen páni starostové všechny přítomné několika větami pozdravili, popřáli příjemnou zábavu a na závěr své řeči hostující pan Karika, pozval SC Titanic do Čenkovců, v příštím roce.