2018/19

Zimní liga Titanicu Štěpánovice 2018/2019.

                Devátý ročník ČB ligy byl zahájen 18. října 2018 a 4. dubna 2019 skončil posledním zápasem. Sehráli jsme 24 utkání, čímž jsme se dostali k číslu 222, celkem odehraných zápasů. Stejně, jako v loňském ročníku byla pouze jediná remíza, byla ovšem nejvyšší (14:14) a v pořadí 22 remízou. Mimo uvedené remízy 12x zvítězili bílí (vedeni jako domácí) a 11x černí a tak na body vyhráli 37:34, ovšem na skóre 347:352, vyhráli černí a tak padlo celkem 699 gólů, což je nový rekord, dosud 661 v ročníku 2016/2017 po 31 utkáních. Způsobila to potence (samozřejmě střelecká) všech borců, kterých se „protočilo“ celkem 28, což je také rekord! Dále k tomu pomohly i nové branky, které pomohli zhotovit členové SC Titanicu a udělali je o „trochu“ větší. Bude to patrné i z následujících údajů. Nejprve ve 14 zápase padl střelecký rekord „ ve starých brankách“, když bílí vyhráli 23:15 (dosud 37 gólů) a stav byl 186:180 pro bílé (366), což je průměr 26 gólů v zápase. V 15 zápase zasvětil „nové branky“ střelec „tupl gólů“ Šauer prvními dvěma góly zaČ (černé) a nastartoval „střelecké orgie“. Už v 16 zápase po výsledku 24:22 pro bílé (pro slabší počtáře 46), padl nový střelecký rekord v zápase a tak jsme po 24 zápase a 333 vstřelených gólech, docílili výše uvedený rekord (699). V těchto 10 zápasech byl průměr v každém z nich 33,3 gólů, takže jsme se nakonec dostali k celkovému průměru 29,1 branky na zápas, bravó!!! Z výše uvedeného rekordního počtu 28 borců se jich alespoň jedenkrát trefilo 25, což bude dohledatelné v základní tabulce, která má 2 části. Střelecká muška nejlépe vycházela Fíčkovi (93) a zejména Kosíkovi (110), což je také rekord, když 2 střelci v ročníku překročili 90 gólovou hranici, potažmo 100 gólovou (dosud v ročníku 2016/2017 Kosík 92 gólů). Oba byli nejčastějšími střelci večera, Fíček 7x (8 gólů zaČ) a Kosík 6x, kterému se podařilo v již zmíněném zápase č. 16 (celkem 214) vyrovnat dosavadní střelecký rekord večera Trněného Draka z prvního ročníku ČBL, kdy v zápase č. 17 dal 13 gólů! Zajímavostí je i skutečnost, že Drak hrál také za černé, jeho 13 gólů bylo také 60% gólů mužstva, protože jich padlo také 22, černoši s Drakem vyhráli 22:10, s Kosíkem 24:22 prohráli. K tomuto utkání se v dalším komentáři ještě vrátíme. Mezi střelce večera se zapsalo ještě dalších 6 borců, z nichž byl 4x Chmel i s „mámou“(8 gólů zaB i zaČ), Borovka 3x (7 gólů zaČ), „gólostroj“ Prokeš 2x (7 gólů zaB) a Mlýnek „z Bazalů“ 2x (9 gólů zaB). Jedním zápisem se prezentoval „Kuči“ Kučera (4 zaB) a „host“ Míka (6 zaB). K němu je třeba podotknout, že si jej 2x přivedl strýček Kopačka, Jeníček strýčka 2x porazil a našoupal mu 11 gólů. Strýček chlapce do Paříže na dodržení „pitného režimu“ nepřivedl a tak se PŠM (mladým vysvětlíme) v uvedené věci, odkládá.

                Ve zmíněné rekordní položce 699 gólů bylo i 85 zvlášť významných, které evidujeme, jako jubilejní góly, znamená to, že prakticky to byl každý 8. Velkou kuriozitou bylo, že v sedmi zápasech byl docílen vždy jen jeden „jubil gól“, což znamenalo v ostatních zápasech zvýšení průměru na 4,5 „jubil gólu“ na zápas. Rekordní průběh pak měl poslední zápas roku 2018, kdy jich padlo 7 (dosud několikrát 6) a 3x zavěsil Fíček, čímž vyrovnal 3 gólovou bilanci Prokeše a Mlýnka z minulých ročníků. Na celkovém počtu 85 se podílelo celkem 15 borců z výše uvedených 25, někteří z nich stříleli „jako u Verdunu“ a proto se i třem z nich povedlo, trefit i „tupl gól“. Byl to Kosík, který se zapsal 17x a 1 „tuplák“, čemuž se málokdo divil, dalším byla „rodinka Chmelů“, která pokračovala v loňské super střelbě a mimo „tupláku“ se zapsala ještě 8x. Nejpřekvapivějším aktérem byl pak pan prezident, který přidal „tuplák“ ke třem „jubil gólům“ občana Harta. Některé góly byly oslaveny obvyklou „rundou R“, pouze asi za 8 gólů byl složen obolos do kasy ministra financí (bude upřesněno mimo hodnocení) a téměř asi polovina se dočkala pouhého zápisu do historie. Tito tři střelci byli doplněni do tabulky střelců jubilejních „tupl a triple“ gólů, kterých bylo zatím vstřeleno 16. Nejvíce kuriosní zápisy jsou ovšem spojeny s osobou našeho ministra „ sportu a srandy“ Jana Tlačila „alias Fajfky“, který vsítil 6 „jubil gólů“, což je výborný sportovní výkon, ale 2x se mu však povedlo trefit špatnou branku!! V šestém zápase v bílém zvýšil vlastní brankou na 3:0 pro černé a tím dal celkově 125 branku sezóny, ve 22 zápase dal svou „černou fajfkou“ vlastence, což byl 300 gól bílých.  Tím jsme se dostali k další kapitolce, kterou nevyčteme z tabulek, ale je v „globálu“ a identifikuje takzvané „vlastence“, neboli vlastní góly. Zmíněný ministr byl 50% střelcem letošních vlastenců, takže i průměrný počtář došel k počtu 4 vlastenci. Ministru Fajfkovi ve zmíněném zápase č. 22 ještě sekundovala černá botaska páně Kopačky, která dala v zápase druhého nejubilejního vlastence, čímž černoši o gól prohráli. Výčet vlastenců uzavřeme posledním, kdy v zápase č. 8 černý Šauer trefil vlastní bránu, zahájil skóre na 1:0 pro bílé, čímž také přispěl k zatím nejvyšší remíze v historii.

                Největšími „zlatokopy“ s počtem 43 bodů byli elitní střelci na 2 a 3 místě Fíček a Chmel, trochu je doháněl „benjamínek“ Borovka se 40 body, nejlepší střelec Kosík docílil bodů 27. Oba nejlepší sběrači bodů mají i další primát, když v každém zápase (mají oba 21) vstřelili minimálně 1 gól, to samé se povedlo i „chacharovi z Bazalů“, který ovšem sehrál jen 7 zápasů. Téměř se to povedlo i Borovkovi, který odehrál za obě barvy po 10 zápasech, za bělochy ovšem 1x neskóroval. Jedenkrát neskóroval (za černé) i nejlepší letošní střelec Kosař, může ho to trochu mrzet, protože na číslo 111, se dívá také dobře. Jeho „minela“ byla v 5 zápase, který byl rekordní co do počtu borců, kterých bylo 18, branku z nich nedala třetina, všichni ale po něm s chutí oslavili 45 let Rádi Chmela. Ten se stal letošní VIP, protože získal nejvyšší procento celkové bodové úspěšnosti a body již byly uvedeny výše. Dobrým základem pro zářivou sezónu byla jeho správná volba svého mužstva a bylo jedno, jestli volila máma, nebo Radek, „rodinka“ volila 4x a bylo 12 bodů. Podobně si uměl vybrat mužstvo i Trči, který 3x volil a měl hned 9 bodů, poměrně dobře se dařilo zvolit své mužstvo i Prokymu, Fíčkovi, Mardovi, Fajfkovi a Dušanečkovi z Bazalů, kteří uspěli 2x z 3 voleb. Naopak, ani jednou nebodovali Maty a „votrok“ Finger ze dvou a nejlepší „šutér“ Kosík ze třech možností.    

                Musíme také připomenout účast našich “posedářů“ Dády Gregora a ministra „zemědělství a přírody“ Jana Mračka, kteří 1x přispěli do historie 9 ročníku ČBL. Dáda se zúčastnil již zmíněného rekordního pátého zápasu (18 borců), který prohrál, trochu se při něm zranil a pak už nepřišel (zádíčka, rýmička a nožička). Druhý posedář Jenda se zúčastnil také již zmiňovaného rekordního šestnáctého zápasu a významně se do něho, zapsal. Nejprve si zvolil mužstvo proti panu prezidentovi, samozřejmě si zvolil i Kosíka, který mu loni pomohl k jedinému, prvnímu i poslednímu gólu, dokonce dal i gól a bez nějaké finty značky „počkej“, takže mu patří 1/46 rekordního výsledku výše zmíněného. Zápas nakonec těsně prohrál a víckrát už nepřišel, šetřil nožičky na „masopust“. Je zde zmiňován pan prezident, tak k němu učiníme jednu poznámku, jejíž výsledek lze vyhledat v tabulkách. O víně se říká, čím starší tím lepší, nevím, zda to platí i u pana prezidenta, který, ač nejstarší kus, má primát v tom, že absolvoval všech 24 zápasů. Jenže Jirka Hartů mu 16 zápasů prohrál, pitomec jeden a tak má i další primát. Loni mu v tom dobře sekundoval pan kancléř Florián, když měli po 12 prohrách, no letos se s tím bude muset popasovat sám, nemaje „ovčáčka“ k vysvětlení. Za zmínku stojí i fakt, že poslední 2 zápasy roku 2018 a první 2 letošního roku se mimo jiné odehrály za přítomnosti „mámy“ a „Babky“ (z toho 1x spolu). Babka vyhrál ve dvou zápasech, našoupal dohromady 10 gólů, odskočil si na nohejbalový memoriál B. Gregora a pak usnul na vavřínech. Zmíněný memoriál absolvoval i zeť Bohouše Petr Mezera, který maje mezeru v prázdninovém čase, přišel si zahrát v posledním, již zmíněném rekordním zápase 2018. Rekordman Fíček si jej zvolil do mužstva černochů, on se mu odvděčil 3 góly a pomohl vyhrát. Jednou přijel, k porážce si zvolil mužstvo bělochů, protože dal jen 2 góly, pak už víckrát do hry nepřijel, protože měl důležitý domácí úkol, dohlížet na manželku, aby správně donosila jejich „společný houmran“. Povedlo se, mají krásnou Klárku, kterou jsme společně se Zdeňkem Tesařem alias „Houmrem“, dobře zapili!!

                         Ve dvacátém zápase padlo jen 40 gólů (13:27 pro černé), je ovšem rekordní tím, že v něm byl nejvyšší rozdíl ve skóre (14 gólů) a 27 gólů bylo nejvíc co mužstvo dosud v ČBL dalo v jednom zápase!! Zatím byl nejvyšší počet 25 gólů a byl dosažen 2x, nejprve v zápase č. 31 vyhráli černí 25:5 a tento rozdíl ve skóre je zatím rekordní. Druhý výsledek byl na světě jen o sedm zápasů později a opět černí vyhráli 25:10, pravděpodobně jste odhadli, že to bylo ve druhém ročníku ČBL. Na další raritu těchto zápasů upozorňují pravidelně vedené, někdy už méně čitelné, zápisy páně prezidenta, zde jasně průkazné, že v obou případech mužstvo černochů zvolil Dáda Gregor, to nezbedné dítě „paní Štěstěny“, které dokonce i 1x skórovalo!! Letošní devátý ročník nás posunul opět do vyšších čísel, jak počtem bodů, tak zejména výše uvedeným výsledkem rekordní střelecké nadílky. Desátý a tím jubilejní ročník zahájíme s následujícím stavem: máme odehráno celkem 222 utkání, z nichž 22 skončilo remízou, 106 výher slavili černoši, 94 výher slavili běloši, takže na body vedou černoši 340:304 a také na skóre 2524 : 2367 a tak jsme se dopracovali k 4891 gólům, což znamená, že v každém dosud sehraném zápase průměrně padlo 22 gólů!!! Nevím, proč se říká, že statistika je přesný soupis nepřesných čísel, tahle čísla ale sedí přesně. I slabší počtář si spočítá, že do 5000 gólu moc nechybí a tak můžeme před zahájením zimní sezóny vyhlásit tipovací soutěž, ve kterém zápase se hranice překročí, případně i zda to bude, tupl gól, včetně  překročení hranice gólů černochů i bělochů. Nápadům se meze nekladou. Na závěr se lehce dotkneme „pitného režimu“ a jeho dodržování, protože už to není, jako to bývalo dříve. Také v tomto ohledu jsme vytvořili rekord, protože se uskutečnilo pouze 59 „pozdvihování“ a 7x žádné „Rumunsko „ nebylo.

                         

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout