Plavsko : Titanic 1:2 (0:1)

První zápas po „Korona viru“ byl vítězný. Plavsko : Titanic 1:2 (0:1)

Ve čtvrtek 14 května jsme zahájili s nadšením přípravu na hřišti, abychom konečně zapomněli na předčasně ukončenou zimní jubilejní sezónu Černobílé ligy. Nadšení se projevovalo tím, že počet aktérů chtivých tréninků neklesl pod 15 účastníků, tak se zdálo, že bude dost hráčů pro avizovaný zápas 19 června v Plavsku. Některé naše „omšelé kusy“ se můžou ukazovat spíš v muzeu než na hřišti a tak „nominační tým“ Fajfka, Maty a ministr financí Proky (určil i výši prémie za vítězství) povolal posily Větrovce, Kodadu a Novotného ( po lišovsku Blochin). Samozřejmě nezklamala 100 procentní účastí rodinná fotbalová firma Šauer and Soons a tak jsme nakonec odjeli s 15 hráči, z nichž byli 3 nováčci.

Sestava :                                            Puchinger

P. Šauer                      Maroušek       Ma. Fiktus                 Kučera

M. Šauer ml.                          Kopačka                      Novotný

Větrovec                                 M. Šauer st.                           Kodada

Alternovali Tlačil, Trčka, Matoušek a Borovka

Začátek zápasu byl oboustranně opatrný a první nebezpečný útok podnikli domácí, nás pobavil v 6 minutě ke střídačce z posledních sil doběhnuvší Blochin, když se vydýchal hláškou „takhle jsem se na umělce nenalítal za celý jaro, jako teď tady“. Naši první střelu na bránu vyslal Borovka v 17 minutě slabší levou nohou, slabě a tak gólman byl bez problémů. V 21 minutě domácí podnikli rychlý protiútok, po jejich dobré kombinaci, ale Puchinger střelu perfektně zlikvidoval.  Ve 23 minutě se už skóre měnilo 0:1, střelu Vojty Větrovce srazil obránce na roh, který perfektně zahrál Trčka na malé vápno, brankář míč vyrazil šikmo vpravo za velké vápno na volného Kučeru. Ten po rychlém zpracování tvrdě vystřelil k tyči, brankář míč jen u tyče „robinzonádou“ tečoval, ale míč dostal rotaci a po dopadu na zem se dokutálel za čáru. Gól nás velmi povzbudil a do poločasu jsme měli několik velmi dobrých příležitostí navýšit skóre. Ve 26 minutě na pěkný centr ml. Míry nedosáhl Novotný. Ve 29 minutě zaujala kombinace sehraných borců po ose Petr Šauer – Kodada –ml. Míra – Kodada, který se chtěl proháčkovat do vápna, obránce mu míč ukopl na roh, po jehož rozehrání, nebezpečně vystřelil Kopačka. Ve 32 minutě na polovině hřiště pohotově prohodil míč mezi obránci Kodada, za míčem vyrazil náš benjamínek Borovka a „šel sám na bránu“ a to doslova, takže ho obránci v pohodě „doběhli a odzbrojili“. Zlatým hřebem první půle byla akce ve 36 minutě, kdy Kopačka uvolnil před vápnem Kodadu, ten si trochu pohrál s obráncem a nečekaně tvrdě vystřelil. Brankář střelu tečoval do břevna, míč se od něj odrazil do brankáře a do tyče a až poté míč, „zpacifikoval“. Škoda, místo gólu začalo pršet.

Soupeř se po obdrženém gólu zmohl jen na několik nepřesných střel z dálky, nebo asi 2 bez problémů zlikvidoval Puchinger.

Do druhé půlky vstoupili domácí aktivněji a hned nebezpečně zaútočili. V 45 minutě zkušeně podržel míč „nejstarší Šauer“ rozehrál na Blochina, který namazal Mírovi ml., jeho střela šla vedle. V následujících deseti minutách jsme měli výhodu třech trestných kopů, z nichž nejnebezpečnější byl Kučerův náběh na Fíčkův přetažený pokus, bohužel nohejbalovým zakončením překopl branku. Houstnul déšť, houstnula i nálada na hřišti, domácí vyčítali svému rozhodčímu, že furt něco proti nim píská (skoro celou první půli píšťalu neměl) a tak začal „lovit bobříka mlčení“ a chvíli pískal jen na domácí objednávku. Trochu nás to rozhodilo a domácí útočník sám před Puchingerem jej dloubáčkem přehodil, ale míč šel naštěstí, vedle. Po chvilce byla situace stejná Puchi včasným vyběhnutím srazil střelu do rohu, po jehož zahrání následovala nebezpečná hlavička vedle brány.

V 60 minutě jsme se vymanili z tlaku, zahrávali dva rohy po sobě, poté tvrdě vystřelil Míra ml. (starý i s Fajfkou už nechtěli moknout), odražený míč si našel Kodada a pohotovou dorážkou, trefil tyč. V 65 minutě to bylo jako přes „kopírák“, ale tentokrát Kodada trefil břevno!! Vzápětí domácí na půlce faulem sebrali Fíčkovi míč, soudce byl němý, my přestali hrát a domácí útočník naštěstí neunesl tlak fair play a vystřelil vedle. Nechali jsme se trochu rozhodit a v 71 minutě bylo vyrovnáno, když domácí po rychlém útoku vyslali prudkou střelu, kterou Puchi vyrazil. Míč se dostal pod kontrolu domácích, kteří jej po krátké kombinaci, dorazili do brány 1:1. Vzápětí po rozehrání se dobře uvolnil Fíček a tvrdě vystřelil, brankář bravurně míč vyrazil. Zdálo se, že se domácí vyrovnáním uspokojili a už se moc dopředu, netlačili. Naši borci byli proti a tak v 74 minutě vpravo ve vápně vyháčkoval na obránci míč Kodada, jemně odcentroval, všichni jsme sledovali, jak si míč hledá na hlavu Kopačka, ale ta jej zklamala. O chvíli později zhruba na stejném místě opět Kopačkovi padal míč k noze, správným rozhodnutím „vystřelil“ bez přípravy, levou kopačkou, míč přiskákal dvěma poskoky k Borovkovi, který jej uklidil pravou špičkou na správné místo 1:2!! Ještě v poslední minutě po kombinaci bratrů Šauerových a střely Vojty Větrovce, kterou brankář vyrazil, rozhodčí oznámil aut a po minutě svým nejlepším zapískáním, ukončil zápas. Celý druhý poločas silně pršelo a tak všem „účastníkům vítězného zájezdu“ patří velké poděkování. Kvitujeme i pomoc nových posil a děkujeme za hru a dovoluji si parafrázovat, jak říkal Karol Polák „keby sme mali viecero takých Kodadou“.